Wzgórze Owiec – kiedy owce wcale nie milczą

Lubię rozmawiać z osobami, które mają zwierzęta. Lubię też poznawać ich drogę, jaką pokonali, by mieć zwierzęta u siebie w gospodarstwie. Szczególnie interesujące to jest u osób, które do tego momentu nie miały żadnej styczności i wiedzy o hodowli zwierząt.

Tak też jest u Beaty, która od kilku lat prowadzi Wzgórze Owiec – małą agroturystykę położoną daleko, daleko…. Na samym końcu Polski, 300m od granicy z Czechami. W górach.

W tym odcinku mój gość zdradza, ile czasu tracił na dojazdy do miasta, do pracy. Dlaczego ten zew ucieczki na wieś był tak silny i… Oczywiście najważniejsze – owce!

Skąd pomysł na owce i co to jest za rasa? Jak się zachowują, co jedzą i gdzie spędzają swój czas? Co się dzieje z wełną? A mleko? Jak wygląda przeciętny dzień przy owcach? Rozmawiamy też o charakterach tych zwierząt, o baranie Bogdanie, który jest jak cień i zawsze śledzi swoich gospodarzy.

Mogłabym tutaj wszystko zdradzić – całą drogę od poznawania zwierząt w literaturze, aż po przywiezienie niewielkiego stada na miejsce. Jednak serdecznie zachęcam do wysłuchania odcinka, który pokazuje pasję i zaangażowanie. Jeśli ktoś coś chce, bardzo tego pragnie i nie boi się wyzwań – to ma większe prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu, niż ten, kto nie próbuje.

Zachęcam do śledzenia profili społecznościowych Wzgórza Owiec na facebooku i instagramie.

Tagged , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *