Zielarstwo i Płonka Podleśna

W kolejnym odcinku mojej audycji mam coś specjalnego.

Na chwilę oderwę się od opowiadania o moim gospodarstwie, aby przedstawić kogoś, kto z ziół tworzy niesamowite produkty.

Płonka Podleśna – czyli Natalia Pyć -Załęska, to energiczna młoda osoba, która ma na swoim koncie Certyfikat Marki Lokalnej za produkty żywieniowe wykonywane metodą tradycyjną, wydany przez Kapitułę Marki Lokalnej Gniazdo Warmińskie. Tworzy herbaty, mieszanki ziołowe, pachnące mgiełki i ziołowe poduszki.

Płonka podleśna to rodzaj dzikiej jabłonki, którą można spotkać na Warmii i Mazurach pod lasem, na miedzy. To niepozorne drzewo kryje w sobie moc, z którą utożsamia się Natalia.

Natalia opowiada mi, od kiedy zajmuje się ziołami i jakie były tego początki. Nasza rozmowa zahacza o dzieciństwo, które miało ogromny wpływ na posiadaną wiedzę w zakresie zielarstwa. Dzięki niej tworzy fermentowane herbaty, naturalne kosmetyki, chemię gospodarczą oraz wiele innych produktów codziennego użytku. Obecnymi inspiratorami są Łukasz Łuczaj i Inez Herbiness.

Zapraszam do odsłuchania nowego odcinka oraz do pobrania prezentu – ebooka z przepisami zielarskimi od Płonki Podleśnej.

Tagged , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *