Podsumowanie roku 2019 ze spisem audycji

Oto kończy się rok 2019, który dał mi wiele lekcji i postawił do góry nogami cały mój świat (no, może nie on, a moja córka). Nawet tak zorganizowana osoba, jak ja (za którą większość znajomych mnie uważa), musiała złożyć broń i rozpocząć całą organizację od początku. W takim razie opowiem Wam od początku, o co chodzi.

Mój rok 2019 był pracowity i nie wiem, czy mogę powiedzieć, że zaczął się w styczniu 2019, czy może raczej narodzinami najmłodszej córki w październiku 2018. Dlaczego wtedy? Ponieważ zmieniła ona całkiem moje plany i totalnie inaczej rozłożyła nasze siły na gospodarstwie. Zostałam uziemiona – i to nie przy ziemi, gruncie, z grabiami i innymi narzędziami w rękach. Musiałam nauczyć się nowej organizacji i pracy z malutkim dzieckiem wiszącym non stop przy cycu oraz przewartościować całą swoją wiedzę rodzicielską, jaką posiadałam z wychowywania poprzedniej trójki.

Zaowocowało to moją stroną kozanalawendzie.pl , większym nakładem pracy związanym z social mediami – czyli Facebookiem oraz Instagramem. Dzięki aktywności w sieci poznałam wiele nowych osób i sporo spraw ruszyło w niespodziewanym dla mnie kierunku (nie aż tak spodziewanym).

Postała również zbiórka na naszą oborę, którą to oborę zapewne byśmy rozebrali, ale wywalczyłam danie jej jeszcze jednej szansy. Udało mi się napisać projekt na niewielką dotację z agencji rolnej, która to dotacja zrealizuje częściowo ratunek dachu obory. Jeśli możesz, to udostępnij na swoich mediach społecznościowych zbiórkę, będzie mi bardzo miło – to nic nie kosztuje! A może znajdą się takie osoby, które pomogą tworzyć niepowtarzalne miejsce.

Powstał też podcast, audycja, gdyż najzwyczajniej w świecie nie jestem w stanie ogarnąć kręcenia i montowania filmów, a przecież jest tylu świetnych ludzi i tyle treści, o których warto mówić i słuchać.
W związku z tym, że w tę środę miałby ukazać się odcinek mojej audycji, a go nie będzie, przygotowałam zestawienie wszystkich, które do tej pory zrobiłam.

Jedne są lepsze, inne gorsze jakościowo pod względem dźwięku.

Mimo to wychodzę z założenia, cytując Sheryl Sandberg – „zrobione jest lepsze od doskonałego”.

W takim razie czas zrobić małe podsumowanie mojej audycji.
Pierwszy powstał krótki filmik o tym, jak (przykładowo) powstaje u mnie kozi ser.

A oto spis nagranych do tej pory moich audycji

 1. Jak znalazłam Grunwald?
 2. Jaki mam profil gospodarstwa?
 3. Zielarstwo i Płonka Podleśna
 4. Jak być rolnikiem i skąd dotacje na gospodarstwo?
 5. Marta Robins i zero waste
 6. Przetwory, konfitury to nic skomplikowanego – gość  Iwona Borys
 7. Przydomowy ogródek – Bazylia i Spółka
 8. Rozmowy o pszczołach, czyli skąd się bierze miód – gość Daniel Sikorski
 9. Lavare Destylarnia Lawendy – o destylacji ziół – gość Ania Rząsa
 10. Z miasta na wieś, czyli czego oczekiwać na wsi
 11. Ekologia w dużym mieście – gość Artur Kinasz
 12. Leśna Koza – ekologiczne mleko i sery Beaty Perepeczo
 13. Wzgórze Owiec – na skraju świata – gość Beata Jaskólska
 14. Śpij dobrze z naturalnymi poduszkami Konstancji Pogórskiej
 15. Justyna Krawczyk (Jak Być Szczęśliwą Kobietą) – ekologia wnętrza

Pokładam dość duże nadzieje w 2020 roku i w tym, że w pełni wrócę do pracy w polu oraz przy zwierzętach. W lutym czekają mnie wykoty kóz i nasze stado powiększy się o kolejne istotki.

W głowie mam sporo nowych planów, a część nawet jest w realizacji, inne przelane na papier, a jeszcze inne powstają w wersji elektronicznej.

Trzymajcie za mnie kciuki, ponieważ dużo inwestycji, wyzwań i pracy przede mną.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Tagged , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *