Nowatorskie Warsztaty dla Dzieci w gospodarstwie – Poczuj, zrozum, przeżyj
gospodarstwo pod grunwaldem na mazurach

Warsztaty dla Dzieci

Aktywność fizyczna. Bliskość natury. Edukacja. Ekologia. Kreatywność. Nauka przez zabawę. Pogłębianie więzi. Sensoryka.

Zapraszamy na warsztaty, w trakcie których dzieci rozwiną swoje umiejętności społeczne, empatię i wrażliwość.

Będziemy badać świat wszystkimi zmysłami – dźwięki jakie obecne są w gospodarstwie, zapach wsi i świeżo zrywanych płodów rolnych. Nowe smaki i te już dobrze znane, ale dzięki zaplanowanym warsztatom będą odkrywane na nowo.

Dotyk miękkiej kozy pod palcami, samodzielnie wytwarzanego sera.

Na warsztatach zostanie przedstawiona wiedza dotycząca rolnictwa tradycyjnego.

Dlaczego warto uczestniczyć w spotkaniu

Dziecko staje się bardziej samodzielne, a rodzic odzyskuje czas dla siebie. Nasze kreatywne warsztaty pobudzają wyobraźnię, rozwijają u dzieci pracę w grupach i umiejętności zdrowej rywalizacji.

Wpływają pozytywnie na usprawnienie zdolności manualnych, koncentracji, a nawet ćwiczą cierpliwość. Obcowanie z naturą i bliskość zwierząt gospodarskich to niezapomniane doznania.

Co daje spotkanie?

Spotkanie w gospodarstwie, na farmie, z żywymi zwierzętami, to zawsze niezapomniane wrażenia. Dzieci mogą bezpośrednio obcować z kozami, dotykać głaskać i wydoić ręcznie.

Taka forma nauki wyzwala wiele emocji, których nie dostarczy wirtualny świat i w ten sposób zachęca do realnego przeżywania i poznawania. Udział w zajęciach prowadzonych w gospodarstwach edukacyjnych umożliwia dzieciom i młodzieży zrozumienie zależności panujących w przyrodzie i konieczności ochrony środowiska, przyswojenie zasad ekologii, poznanie kultury regionu oraz tradycyjnego rzemiosła. W prosty i prawdziwy, zgodny z prawami przyrody sposób uczestnicy zajęć zdobywają nie tylko wiedzę naukową, ale również uczą się wspólnego działania, odkrywają i budują nowe więzi społeczne.

Przyjazne środowisko

Założeniem współczesnej edukacji jest tworzenie warunków do aktywnego udziału rozwijającego się człowieka w procesie uczenia się. Samodzielne odkrywanie świata jest niezbędne w zdobywaniu wiedzy przez całe życie.

Obiekt posiada zwierzęta gospodarskie, jakimi są kozy. W gospodarstwie mieszkają też koty. Dookoła jest mnóstwo owadów oraz pojawiają się dzikie zwierzęta (zające, lisy, dzikie ptaki, sarny). Warto przygotować dzieci i ubrać w taki strój, aby swobodnie mogły korzystać z przestrzeni wiejskiej, mogły się zabrudzić i odpowiednio będą zabezpieczone przed komarami/kleszczami.

Cześć spotkania dotycząca ogrodnictwa/rolnictwa uczy nieszablonowego myślenia. Poprzez zabawę dzieci mogą uczestniczyć w elemencie łańcucha powstawania żywności.

Bliskość zwierząt, które chętnie poddają się pieszczotom, to wielka frajda dla dzieci. Kozy należą do spokojnych gospodarskich pupili, a całe stadko młodych kózek rozweseli każde dziecięce serducho.

Mleko? Prosto od kozy? Kto ma ochotę spróbować? A kto umie wydoić kozę?

O WARSZTATACH

Warsztaty odbywają się w kameralnej grupie. Liczba miejsc jest ograniczona.

Warsztaty dla dzieci odbywają się w przepięknych okolicznościach przyrody – w miejscowości Góry Lubiańskie pod Grunwaldem, Mazury Zachodnie. To tylko 1.5km od muzeum i pól bitwy.

TERMIN PROSZĘ USTALIĆ INDYWIDUALNIE

Korzyści z uczestnictwa w jednodniowych 3-godzinnych warsztatach dla dzieci:

1. Kameralna atmosfera: Spotkanie jest organizowane specjalnie dla Was, w miejscu, które nie jest tłoczne i przepełnione setkami ludzi. Możecie cieszyć się spokojem i intymnością, a my poświęcamy Wam całą naszą uwagę.

2. Wyjątkowe atrakcje: Przygotowujemy specjalne atrakcje, które dostosowujemy do Waszych potrzeb i zainteresowań. Dzięki temu możecie doświadczyć czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

3. Indywidualne podejście: Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminu warsztatów, aby sprostać Waszym preferencjom. Wystarczy skontaktować się z nami i ustalimy dogodny termin.

4. Materiały dla dzieci: Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały dla dzieci, a wykonane przez nie prace mogą zabrać ze sobą do domu. Będą mogły dumnie pokazać swoje własnoręcznie wykonane dzieła.

5. Poczęstunek dla rodzica/opiekuna: Podczas warsztatów czeka na Ciebie poczęstunek z lokalnymi produktami. Będziesz mógł/mogła zrelaksować się i cieszyć smacznym przysmakiem, podczas gdy dzieci bawią się i uczą.

Warsztaty dla dzieci trwają około 3 godzin.

Zachęcamy do wspólnego aktywnego uczestniczenia Rodziców/Opiekunów wraz z dziećmi. To świetny czas pogłębienia relacji i budowania bliskości.

Na rodziców czekać będzie degustacja lokalnych produktów w formie szwedzkiego stołu.

Koszt uczestnictwa w jednodniowych 3 godzinnych warsztatach  to 165zł/osobę.

Indywidualne i kameralne spotkania są niepowtarzalne!

Aby warsztaty się odbyły, grupa (dorośli+dzieci) musi mieć 5 osób. Jest możliwość ustalenia indywidualnie – proszę o kontakt.

Zapewniamy materiały dla dzieci (wykonane prace dzieci zabierają ze sobą do domu).

Na rodzica/opiekuna czeka poczęstunek  z lokalnymi produktami.

W czasie warsztatów uczestnicy otrzymują wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Pod okiem doświadczonych prowadzących każde z dzieci stworzy swoje unikatowe produkty, które potem zabierają ze sobą do domu. To praktyczne wykorzystanie wiedzy, którą często można pozyskać w trakcie kursu.

Zapraszamy dzieci, które radzą sobie z pracami manualnymi. Przyjmujemy maluchy od 3 lat w górę.

Warsztaty będą atrakcyjne również dla nastolatków.

Każdy rodzic może uczestniczyć w warsztatach wraz ze swoim dzieckiem.

Relaks na łonie natury z książką, spacer po okolicy też wchodzi w grę. Polecamy zabrać ze sobą kocyk/leżaki/parasol od słońca. Oferujemy też stół degustacyjny na bazie lokalnych produktów i zakupy w gospodarstwie.

Udział w naszych warsztatach to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do nauki i rozwijania kreatywności dzieci. Zapewniamy kameralną atmosferę, unikalne atrakcje, indywidualne podejście i smaczny poczęstunek dla Ciebie. Nie przegap tej okazji i skontaktuj się z nami już teraz, aby zapisać się na warsztaty dla Twojego dziecka! Koszt uczestnictwa wynosi jedynie 165 zł/osobę.

O MNIE

Weronika Rybińska – serowar z 10-letnim doświadczeniem, hodowca kóz i edukatorka o zdrowej żywności, krótkich łańcuchach dostaw. Prowadzi markę Koza na Lawendzie oraz Lokalne Przysmaki Olsztyn. Obala mity związane z kozami i kozimi wyrobami. Edukuje, jak samodzielnie zrobić ser w domu oraz rozpocząć biznes serowy, pomaga poszerzać wiedzę o lokalnych rynkach, krótkich łańcuchach dostaw oraz tworzeniu lokalnej marki rzemieślniczej.  Kobieta orkiestra. Mama 4 dzieci.

Dlaczego warto przyjechać?

Dzieci są dla nas bardzo ważne. Ich codzienne spotkania z otaczającym je światem to morze możliwości do rozwoju i nauki. Dlatego tak ważna jest dla nas bliskość przyrody i prosty sposób nauki przez doświadczenie i zabawę.​

Rośliny

Edukacja w zakresie produkcji roślinnej wiejskiej i miejskiej  oraz w zakresie przetwórstwa płodów rolnych.

Cześć spotkania dotycząca uprawy warzyw uczy nowego spojrzenia na pozyskiwaną żywność. Poprzez zabawę dzieci dowiedzą się, skąd się biorą warzywa, owoce oraz… Dlaczego kozie bobki są takie ważne?

Zwierzęta

Edukacja w zakresie etycznej produkcji zwierzęcej oraz w zakresie świadomości ekologicznej i konsumenckiej.

Spotkanie w gospodarstwie, na farmie, z żywymi zwierzętami, to zawsze niezapomniane wrażenia.
Dzieci mogą bezpośrednio obcować z kozami, dotykać głaskać i wydoić ręcznie.

Kultura

Edukacja w zakresie świadomości dziedzictwa kultury materialnej wsi, tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej.

Założeniem współczesnej edukacji jest tworzenie warunków do aktywnego udziału rozwijającego się
człowieka w procesie uczenia się.

Aby zorganizować warsztaty dla swoich pociech – skontaktuj się ze mną. W tym sezonie 2023 nie wyznaczam sztywnego terminu ze względu na ilość spotkań i pracy.​

Warsztaty są stacjonarne i odbywają się w gospodarstwie pod Grunwaldem.

Grupy zorganizowane – proszę o kontakt, ustalamy wtedy ilość osób, termin, zakres warsztatów oraz cenę.

© 2022 All Rights Reserved.