GOSPODARSTWO KOZA NA LAWENDZIE 27.08.2022

Kim jestem?

Masz niepowtarzalną okazję wziąć udział w wyzwaniu, dzięki któremu zdobędziesz wiedzę o prowadzeniu chowu i hodowli kóz. Jest to też wiedza z zakresu prowadzenia koziego biznesu. Wszystko to na podstawie mojego wieloletniego doświadczenia, którym się z Tobą podzielę.

Mam na imię Weronika, od 9 lat tworzę sery. Jestem dyplomowanym serowarem i cheesemongerem. Od ponad 5 lat zajmuję się chowem i hodowlą kóz oraz produkcją serów z mleka koziego i prowadzę markę Koza na Lawendzie.

O Warsztatach

Warsztaty odbywają się w codziennie funkcjonującym gospodarstwie 27 sierpnia 2022 roku. Uczestnik powinien być przygotowany do pracy fizycznej przy zwierzętach. Strój należy dostosować do warunków gospodarskich – może się ubrudzić i powinien być wygodny. Obuwie polecane to kalosze.

W ramach warsztatów:
– odbywa się wykład z przygotowanymi materiałami o podstawach chowu i hodowli kóz,
– wykład jak prowadzić gospodarstwo (ekologiczne) jako biznes
– zajęcia w terenie z kozami z wyprowadzaniem na pastwisko,
– ręczne dojenie kóz,
– pokaz korekcji racic,
– kociołek Pasterza,
– poczęstunek…
– …i inne niespodzianki.

Dlaczego warto?

Kozy

Wiedza praktyczna

Masz okazję dowiedzieć się wielu informacji od praktycznej strony hodowli. To, co jest napisane w książkach nie zawsze idealnie odwzorowuje rzeczywistość.

Umiejętności Praktyczne

Spróbowanie rzeczywistej pracy i opieki nad zwierzętami może przybliżyć realia codzienności. Sprawdzisz swoją siłę oraz zdolności manualne podczas dojenia.

Wiedza Teoretyczna

Teoria w chowie i hodowli kóz jest niezbędna. Poszerzenie tej wiedzy i umiejętne korzystanie z niej jest na wagę złota.
Podzielę się wiadomościami, skąd sama czerpałam wiedzę.

Gospodarstwo A biznes

Odpowiem na pytania, jak to jest prowadzić gospodarstwo jako biznes, a nie tylko hobby i na czym to w ogóle polega w dzisiejszym świecie. Poruszymy kwestie kosztów, leczenia i opieki specjalistycznej nad zwierzętami.

 

Cena jednodniowego całodziennego spotkania 27.08.2022 (około 10h) to 499zł.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wpłata zadatku w wysokości 250zł do 18.08.2022.

Limit osób! Maksymalnie na warsztaty mogę przyjąć 10 uczestników. Warsztaty odbędą się po zebraniu minimum 5 chętnych osób.

Wypełnij formularz, aby zapisać się na warsztaty

Możesz zgłosić grupę do 10 osób. Zapamiętaj też, że nocleg i wyżywienie zapewniasz sobie we własnym zakresie. Gospodarstwo nie prowadzi pensjonatu ani agroturystyki.


Na warsztatach jest przygotowana degustacja serowa z produktami pochodzącymi od zaprzyjaźnionych lokalnych rzemieślników.

 

Skontaktuję się z Tobą mailowo, w celu przekazania wszelkich niezbędnych informacji dotyczących wpłaty zadatku i potwierdzenia rezerwacji. Sprawdź proszę swoją skrzynkę mailową, czy nie wpadło tam, gdzie nie trzeba.

© 2022 All Rights Reserved by Koza naLawendzie